DEZYNFEKCJA · SKUTECZNOŚĆ · BEZPIECZEŃSTWO

Środki transportu zwierząt

Środek transportu (samochód, przyczepa, naczepa, wagon, klatki, rampy, wagi) myjemy na myjce wodą pod ciśnieniem. Następnie posypujemy powierzchnię samochodu LUBISANEM w ilości 50g/m2 (również poszczególne podłogi piętrowej zabudowy). Tak odkażony samochód jest gotowy do załadunku zwierząt. Po rozładunku zwierząt ponownie myjemy samochód pod silnym strumieniem wody
i powtarzamy czynność posypywania preparatem. LUBISAN możemy nanosić również na suchą powierzchnię samochodu przed samym załadunkiem zwierząt w dawce 50g/m2 powierzchni, szczególnie w czasie mrozów.

Sposób użycia: 

Stosować 100-200g preparatu dziennie dla jednej krowy rozsypując na legowisko, szczególnie pod wymieniem. Brzuszne zawieszenie narządu, jego niewielka odległość od posadzki oraz ciągłe narażenie powierzchni wymienia na zanieczyszczenie odchodami, wymagają szczególnych zasad ostrożności i ochrony przed zakażeniem. Osiąga się to przede wszystkim przez dbałość o czystość ściółki i otoczenia. LUBISAN powinno się stosować w zawilgoconych miejscach obory, jak również w kojcachporodowych, na głęboką ściółkę, wokół mat i w kojcach dla cieląt w dawce 50g/m2. W garści dorosłej osoby mieści się około 50g preparatu.

NAJWAŻNIEJSZE KORZYŚCI WYNIKAJĄCE ZE STOSOWANIA LUBISANU: 

· zapobieganie rozwojowi mikroorganizmów chorobotwórczych, takich jak bakterie, grzyby, pasożyty oraz insekty,
· neutralizowanie nieprzyjemnych zapachów oraz redukcja wydzielania szkodliwych gazów z otoczenia,
· właściwości osuszające podłoże i wchłanianie wilgoci – szczególne zastosowanie w czasie  powodzi,
· utrzymanie prawidłowego klimatu w środkach transportu zwierząt,
· poprawa jakości transportowanych pasz,
· bezpieczne stosowanie w obecności ludzi i zwierząt,
· łatwość stosowania,
· nietoksyczny produkt przyjazny dla środowiska,